STK Blatné sa teší zvýšenému záujmu

            Od posledného článku v Blatňanovi náš klub prechádza mnohými zmenami. Nielenže sa naše rady rozšírili o dvoch kvalitných hráčov, ale hlavne nás teší záujem tých najmenších.

Keďže v novej sezóne 2012/2013 sa nám naskytla možnosť hrať vyššiu súťaž (3. bratislavskú ligu), nevyhnutnosťou bolo skvalitniť náš hráčsky káder. Už pár rokov sme sa snažili získať nášho kamaráta  Jozefa Crkoňa, ktorý viackrát prejavil záujem hrať za Blatné, no hosťovanie z Pezinka sa podarilo zrealizovať až pred sezónou. Takisto sme radi, že k nám prišiel na hosťovanie aj ďalší hráč s druholigovými skúsenosťami Peter Kováč zo Senca. Zo Stavbára Bratislava sa nám vrátil Marek Tóth, ktorý úspešne hosťoval v 2. a 3. lige. Igora Prievozníka sme uvoľnili na ročné hosťovanie do Isteru Bratislava, kde hraje 2. a 3. ligu.

Do sezóny 2012/2013 sme teda prihlásili opäť štyri tímy: A – 3. liga, B – 4. liga, C – 6. liga, a D – 8. liga. Týmto sa naskytla možnosť pre mnohých hráčov hrať vyššiu súťaž a samozrejme zlepšovať sa.

Dnes je situácia nasledovná:

A – tím si zabezpečil niekoľko kôl pred koncom sezóny z druhého miesta s dostatočným bodovým náskokom zaslúžený postup do 2. bratislavskej ligy. Je to historický okamžik 12. ročného účinkovania nášho klubu v súťažiach. Vnímam to ako odplatu za vynaložené úsilie všetkých nás. Na postupe sa podieľali : Jozef  Crkoň, Peter Kováč, Marek Tóth a Vojtech Horváth. Skúsiť a pomôcť v 3. lige mali možnosť hráči Michal Valovič, Rastislav Fukas, Martin Srnák a Peter Fekete. Všetkým patrí vďaka a pevne verím, že v nasledujúcej sezóne sa v 2. lige nestratíme.

B – tím je na nelichotivom poslednom mieste vo 4. lige. Iba dvaja hráči už túto súťaž hrali, ďalší boli nováčikovia. Preto výsledky nespĺňali ich predstavu. Nie je jednoduché skočiť zo 6.  do 4. ligy, ale musím pochváliť Miška Valoviča, Rastislava Fukasa, Martina Srnáka a Petra Valoviča, ktorí urobili určitý pokrok a viditeľne sa zlepšili. Marcela Petríka zastavilo zranenie v polovici sezóny a Peter Fekete odohral svoj štandard. Nadobudli však cenné skúsenosti, ktoré môžu využiť v ďalších sezónach.

C – tím v 6. lige je takisto na poslednom mieste. Príčinou je nedostatok hráčov, ktorí by v tejto lige mohli vyhrávať. Zranil sa Róbert Čičmanec a Peter Valovič s Martinom Srnákom napriek veľkej snahe to sami dvaja nemohli uhrať. Karol Bauer, ako aj Stanislav Srnák prekvapili, zlepšili sa, no nestačilo to. Občas pomáhali aj Andrej Ftomin, Jozef Čapla a Peter Tušš.

D – tím sa momentálne nachádza na predposlednom mieste v 8. lige. Všetci hráči  Stanislav Srnák, Peter Tušš, Andrej Ftomin, Jozef Čapla, Milan Strihovský, Štefan Horváth, Ivan Šarmír, Teofil Budaj vedia, že ani 8. liga nie je zanedbateľná z hľadiska výkonnosti. Je chválihodné, ako sa každý snaží na sebe pracovať, poctivo trénujú a to je to najpodstatnejšie. Súťažný chlebík v najnižšej lige skúsil aj náš talent, najmladší zaregistrovaný hráč Jakub Granec. Za krátke obdobie urobil veľký pokrok a pokiaľ bude pokračovať v nasadenom tempe, tak sa môžeme tešiť na jeho postupné napredovanie. 

Ako všetci vieme, stolný tenis je špecifický šport, v ktorom sa môžu uplatniť všetky vekové kategórie. Je dôležité začať hrať čo v najnižšom veku, no nikdy nie je neskoro. Ako sa hovorí „do tretice všetko dobré“, na tretí pokus sa nám v novembri minulého roka v ZŠ podaril urobiť zatiaľ úspešný nábor našich najmenších nádejí. Spoločne s trénerom Valentínom Klebercom, ktorý pristúpil na podmienky v našom klube, pravidelne trénujeme našich prvákov a druhákov. Zodpovedne môžem povedať, že za takú krátku dobu sa výrazne zlepšili, z čoho máme úprimnú radosť. Trénujú dvakrát do týždňa v utorok a vo štvrtok od 16. 00 do 18. 00 hod. Sú to Dávid Dugovič, Filip Fukas, Matej Fukas, Filip Milošovič, Tomáš Konečný, Viktor Kubica a Sandra Marčišová. Prajem všetkým veľa trpezlivosti a športového šťastia. Takisto žiadam rodičov o čo najväčšiu podporu, aby ich a naša snaha nevyšli nazmar.

Do školy sme na jeseň darovali jeden kvalitný pingpongový stôl. Verím, že deti si túto hru obľúbia a ak by bol väčší záujem, nemal by byť problém zohnať ďalšie stoly. Takisto je v budúcnosti možné hrať školskú ligu s okolitými školami(Pezinok, Viničné, atď). Projekt som predstavil už v minulosti. Navrhli sme tento rok spolu so ZŠ zorganizovať školský turnaj.

            V decembri sme zorganizovali turnaj vo štvorhrách, ktorý sa každoročne teší našej obľube a zároveň sme sa rozlúčili s pingpongovou sezónou.

Na tradičnom Štefanskom turnaji v Pezinku za účasti 114 hráčov, som sa zúčastnil z nášho klubu ako jediný, no podarilo sa mi obsadiť 1. miesto v B kategórii.

Novoročného turnaja v Čataji sa zúčastnili viacerí naši hráči : P. Fekete, P. a M. Valovič, K. Bauer a M. Strihovský.

Niektorí sme reprezentovali náš klub na Majstrovstvách bratislavského kraja, kde sme obsadili:                      22. miesto - Vojtech Horváth

                                   24. miesto - Igor Prievozník

                                   30. miesto - Marek Tóth   

 Majstrom bratislavského kraja vo štvorhre sa stal náš hráč Igor Prievozník spolu s len 16. ročným talentom Petrom Turčekom(Mostex Bratislava - Extraliga), ktorého rodičia majú korene v Blatnom. Turček získal aj titul majstra bratislavského kraja jednotlivcov. Týmito titulmi si zabezpečili účasť na Majstrovstvách Slovenska.

V apríli nás čaká organizácia tradičného Veľkonočného turnaja registrovaných jednotlivcov a určite oslava postupu do 2. bratislavskej ligy.

Stáva sa tradíciou, že náš klub sa celoročne zúčastňuje nielen na športovej činnosti, ale vie pripraviť aj kultúrnu akciu, akou bol tohto roku už 3. Stolnotenisový ples. Samozrejmosťou je aj skupina Tenor z Veľkých Levár, ktorá so svojimi mladými a výbornými speváčkami bola zárukou výbornej zábavy. O prekvapenie večera a neopakovateľný zážitok sa postarali chlapci z vokálnej skupiny Randez-vous z Bratislavy, ktorých výkon ocenili všetci prítomní búrlivým potleskom po stojačky a oni preto na koniec ešte niečo zo svojho umenia pridali. Sľúbili, že sú ochotní si to zopakovať aj o rok.

Chcem poďakovať všetkým zainteresovaným, ktorí akokoľvek pomohli a podieľali sa na príprave a zdarného priebehu tohto podujatia. Veľká vďaka patrí aj sponzorom, ktorí nám pomohli zabezpečiť krásne a hodnotné ceny do tomboly, ešte raz ďakujeme.

 Koncom minulého roka sa nám podarilo vytvoriť a rozbehnúť aj našu webovú stránku www.stk-blatne.webnode.sk, na ktorej nájdete všetky potrebné informácie o našom klube. Môžete sledovať priebeh všetkých súťaží, ako aj jednotlivé zápasy, úspešnosť hráčov v ligách, atď. Takisto nás nájdete na facebooku pod názvom Stolnotenisový klub Blatné, kde nám môžete vyjadriť podporu.

Sme občianske združenie, ktoré už niekoľko rokov využíva možnosť príjmu 2% z daní fyzických a právnických osôb. Preto si vás dovoľujem osloviť a poprosiť o darovanie tejto čiastky v prospech nášho klubu, za čo vám vopred ďakujem. Potrebné tlačivo nájdete na našej web stránke.

Zaradili sme sa do zoznamu úspešných športových klubov. Napriek tomu musím podotknúť, že podmienky, ktoré máme, si do budúcnosti zaslúžia zvýšenú pozornosť nielen zo strany starostky obce, poslancov, zástupcov školy, rodičov, ale aj širokej verejnosti.

Momentálne náš klub pravidelne navštevuje 22 registrovaných hráčov, 7 detí a 7-8 ďalších perspektívnych nadšencov mladého a stredného veku.

Ocenili by sme aj väčšiu podporu a záujem zo strany fanúšikov, ako aj detí z rodičmi, ktorých týmto pozývame na majstrovské stretnutia, pripravíme vám pekný a príjemný športový zážitok. Rozpis zápasov nájdete na našej web stránke.

Takisto médiá apelujú na podporu športovej zainteresovanosti všetkých vekových kategórií, aby si každý z nás uvedomil dôležitosť a potrebu byť zdravý a urobil preto maximum...my túto alternatívu ponúkame!!!

 

Vojtech Horváth
predseda STK Blatné

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode