Z činnosti Stolnotenisového klubu Blatné.

Z činnosti Stolnotenisového klubu Blatné.

Mnohí určite nevedia, že stolný tenis je druhým najrozšírenejším športom na Slovensku, po futbale. Stolný tenis v našej obci má svoju tradíciu a neustále vyššiu a vyššiu úroveň. Svojou kvalitou sme to dokázali aj v predchádzajúcej sezóne, keď sa nám podarilo postúpiť do 2. Bratislavskej ligy. V 15-ročnej histórii existencie nášho klubu sa tak stalo už po druhýkrát, no teraz veríme, že v nej zotrváme o čosi dlhšie. Opäť sme prihlásili 4 družstvá v kategórii dospelých do bratislavských líg v súťažnom ročníku 2016/2017.

Počas letnej prestávky sme z dôvodu prác na rekonštrukcii MKS nemohli trénovať a pripravovať sa na vstup do novej sezóny. Keďže všetko prebehlo podľa plánu, prípravu sme začali až začiatkom septembra. Do 2., 5., 7. a 8. ligy sme nasadili hráčov podľa daného rebríčka bratislavského kraja, ktorý je vždy vytvorený na základe úspešnosti v predchádzajúcich ročníkoch. Vystrieda sa v nich vyše 20 hráčov.

2. liga je veľmi kvalitná súťaž, kde hrajú hráči s extraligovými a prvoligovými skúsenosťami. Preto nám už v lete minulého roka prišla vhod ponuka bývalého úspešného reprezentanta Československa a Slovenska, bronzového medailistu z Majstrovstiev sveta a účastníka Olympijských hier Rolanda Vímiho, hrať za náš klub. Takáto možnosť mať v Blatnom hráča svetového formátu sa jednoducho nedala odmietnuť. Vybavili sme teda hosťovanie na 1 rok, keďže sme mali ambície postúpiť do 2. ligy.  Spokojnosť v našom klube dokázal vyjadriť prestupom a od tohto leta je hráčom STK Blatné. Jeho prínos je cítiť v hre každého jednotlivca, ktorý sa s ním má možnosť zlepšovať a hlavne pre deti je veľkým príkladom.  Je nám cťou s ním hrať v jednom tíme, navyše nám je vzorom a každý má možnosť ho sledovať a čo-to sa od neho naučiť. Za suverénnym postupom, keď sme sa s veľkým náskokom umiestnili na prvom mieste pred historicky populárnym klubom, akým sú Malacky, stoja hráči Jozef Crkoň, Peter Kováč a Vojtech Horváth. Niektoré stretnutia odohrali aj Rastislav Fukas, Martin Srnák a Marcel Petrík. Do novej sezóny sa nám podarilo získať kamaráta a spoluzakladateľa nášho klubu, Vojtecha Križanoviča, dlhoročného hráča 2. ligy v Pezinku. Verím, že bude pre nás prínosom a posilou. Sezónu sme začali nad očakávanie, momentálne po 6 kolách a 6 víťazstvách sme na priebežnom prvom mieste. Doterajšie umiestnenie vyzerá na postup do 1. ligy, no do konca súťaže je ďaleko a my vieme, že nás ešte čakajú veľmi kvalitné mužstvá.

Získaním Križanoviča sa naskytla možnosť, že hrať za „Béčko“ okrem Martina Srnáka, Petra Valoviča, Petra Feketeho, Rastislava Fukasa, Marcela Petríka, môžem aj ja. Do Senca odišiel Gabriel Csémy, ktorý mal záujem hrať 4. ligu. Za jeho účinkovanie a reprezentáciu STK Blatné a Slovenska na mnohých majstrovstvách a medzinárodných stretnutiach postihnutých športovcov mu patrí veľká vďaka. Vedúci „Céčka“ v 7. lige je Martin Milošovič, ktorý si svoju pozíciu vybojoval svojimi výkonmi a posunul sa v rebríčku na vyššie pozície. Marcel Petrík, ktorý má možnosť posilniť toto družstvo, nastupuje spolu s Tomášom Ficekom, Stanislavom Srnákom, Karolom Bauerom a Michalom Valovičom. Za „Déčko“ v 8. lige s vedúcim Andrejom Dugovičom hrá Karol Bauer, Milan Strihovský, Ivan Šarmír, Milan Šarmír, Štefan Horváth a Teofil Budaj. Citeľný je progres našich mladých, ktorí už začínajú svoje kroky medzi dospelými v „Déčku“ v 8. lige. Sú to, Dávid Dugovič, Matej Fukas a Filip Milošovič. Touto cestou im želám mnoho úspešných zápasov a verím, že sa k nim v krátkom čase pridajú aj ďalší.

Okrem dospelých nás tešia hlavne naši mladí nasledovníci, ktorí sa zaradili do dvoch súťaží - do súťaže mládeže v bratislavskom kraji a do Pezinskej školskej ligy. Zapojilo sa do nich 12 registrovaných hráčov. Po veľmi úspešnej predchádzajúcej sezóne, v ktorej získali množstvo víťazných trofejí, bolo ich úlohou nezaspať a ďalej poctivo trénovať, aby tieto kvalitné výkony vedeli zopakovať aj v tomto ročníku.  Verím, že tým, ktorí majú vyššie ciele, sa tieto ciele s našou pomocou splnia. Sú to Dávid Dugovič, Matej Fukas, Filip Milošovič, Filip Fukas, Michal Heckl, Lukáš Hanzlík, Lukáš Švrček, Tomáš Popeliš. Pridávajú sa k nim aj naši noví mladí ako Frederik Buchamer, Anna Vavríčková a najmladší Adam Drenina, Jakub Konečný a najnovšie pribudol Dávid Klokner. Som rád, že väčšina z nich sa zúčastňuje aj bodovacích turnajov, na ktorých začali získavať prvé body do rebríčka Slovenského stolnotenisového zväzu. Organizujú ich kluby s bohatou históriou vo výchove mládeže a dúfam, že sa nám tiež raz podarí podobné turnaje usporiadať. Zatiaľ to nie je reálne z hľadiska kapacity nášho MKS.

Prajem im veľa chuti do trénovania, pretože zlepšovať sa môžu iba poctivým prístupom a trpezlivosťou. Pokračovať budú po celý rok v pondelok a vo štvrtok od 15:00 do 16:00 mladší a začínajúci a od 16:00 do 17:00 pokročilí. Z dôvodu väčšieho záujmu detí aj rodičov pridávame tréningový deň aj v stredu v identickom čase. Kto by sa k nám chcel pridať, radi ho privítame do nášho perspektívneho kolektívu. Nenechajte si ujsť príležitosť stretnúť sa za jedným stolom s našim hráčom a trénerom Rolandom Vímim, ktorý mi pomáha s trénovaním všetkých mladých. Postupne je vidieť nárast kvality herného umenia každého jedného hráča.

Čo sa týka podmienok v priestoroch MKS, neustále ich zlepšujeme. Po vypracovaní projektu na rok 2016 nám bola pridelená dotácia z BSK na kompletnú výmenu elektrických rozvodov, rozvádzačov, stropu, svietidiel, vnútorných omietok, dverí, obkladov, atď. Na jednej strane sme vďační zastupiteľstvu BSK, ktoré nás podporilo a umožnilo vylepšiť podmienky v tomto objekte napriek tomu, že patrí cirkvi. Na druhej strane nemôžem nespomenúť nenávisť a neprajnosť ľudí, závisť, ktorá snáď nepozná hranice, osočovanie prostredníctvom anonymných listov (hanba patrí tým, ktorí sa nevedia za svoj názor, presvedčenie alebo neznalosť podpísať), ktorí si nás a našu prácu absolútne nevážia a predpokladám, že za to, čo robia, vlastne ani možno nemôžu. Pritom som si istý, že si do priestorov v MKS s ich vlastným svedomím v minulosti prišli alebo v budúcnosti prídu sadnúť. Možno aj ich rodinní príslušníci - v podstate sme to urobili aj pre nich. Verím, že časom uznajú našu odhodlanosť a vôľu niečo dokázať.

Chcem verejne poďakovať všetkým hráčom, deťom, ako aj ich rodinným príslušníkom, ktorí sa akokoľvek podieľali na zdarnom priebehu prác a podotýkam, že bez nároku na odmenu a vo vlastnom osobnom voľne prišli pomôcť a niečo urobiť. Takisto firmám, ktoré nám vyšli  v ústrety a ponúkli nám výhodné cenové ponuky. Na posedení (kolaudácii) na ktorom sa zúčastnili podpredseda BSK p. Martin Berta, p. dekan Jozef Slamka, zástupcovia zainteresovaných firiem, som všetkým prítomným vyslovil poďakovanie. Všetkým nám patrí vďaka a uznanie za to, že sme to dokázali, napriek podrazom, ktorým sme museli čeliť.

Každý si musí uvedomiť, že nie sme firma, ani spoločnosť, sme športový klub, t.j. občianske združenie, nezisková organizácia, ktorá by mala byť podporená nielen štátom, obcou ale aj občanmi, pretože vytvárame podmienky na športové vyžitie všetkých nás, ako aj detí a mládeže. Takisto reprezentujeme obec nielen množstvom majstrovských stretnutí a turnajov, ale aj kvalitou. Zároveň sme zachovali a udržali prevádzkyschopný stav nášho Miestneho kultúrneho strediska a navyše sme ho pozdvihli na patričnú úroveň. Určite je ešte veľa vecí, ktoré nie sú dokončené z dôvodu finančného limitu, ale je v našom záujme ich zrealizovať.

Nakoľko Blatňan nevyšiel už dlhšie obdobie, chcem pripomenúť, že v minulom roku k novému prístrešku, v ktorom sa nám podarila zorganizovať ľudová zabíjačka aj s predajom výrobkov, pribudlo skrášlenie studničky vo dvore. Odstránili sme zničený asfalt z celého parkovacieho priestoru, stromy a húštiny, pozostatky starej zrúcanej maštale v areáli, ktoré narušovali celkový vzhľad. Vybudovali sme nový plot v spolupráci so susedmi MKS. Dokončili sme opravu všetkých stolov a OÚ sa podarilo zakúpiť nové stoličky. Aby sa tam mohli okrem športovej činnosti naďalej konať akcie celej obce, svadby, oslavy, kary a iné, je nevyhnutné sa o objekt starať - najväčšou položkou sú energie. V MKS sa organizovala výročná schôdza Klubu dôchodcov, Deň matiek, Úcta k starším, Trojgeneračné stretnutie, Silvester (chystá sa aj tento rok). Uvedomme si, že by sme nemali v obci ani túto možnosť, buďme vďační, spokojní a vážme si tieto priestory. Som nesmierne rád, že množstvo občanov ocenilo našu snahu a výsledok, som presvedčený, že vás je neporovnateľne viac ako tých neprajných.

 Dovolíme si tvrdiť, že sa nám podarilo vytvoriť pekné a príjemné prostredie, v ktorom všetkých vás radi privítame. Je tu možnosť prihlásiť sa do nášho klubu alebo si rekreačne zašportovať. Samozrejme, že očakávame vašich najmenších, ktorí majú možnosť športovo rásť v našom klube pod dohľadom skúsených trénerov (optimálny vek začiatočníkov je 6 – 7 rokov).

Na záver vás chceme pozvať na náš ples, ktorý budeme organizovať predbežne 11.2.2017.

Pozývame vás na domáce stretnutia dospelých ako aj našich mladých.

Aktuálne informácie, ako aj vyžrebovanie súťaží, úspešnosti jednotlivých hráčov, nájdete na našej web stránke stk-blatne.webnode.sk  alebo na stránke bzst.sk

Žiadame všetkých, ktorí by nám chceli akokoľvek pomôcť (sponzori – formou zmluvy o reklame, 2% z daní, iné), môžete tak v budúcnosti učiniť a vopred vám za podporu ďakujeme. Potrebné tlačivo a kontakt na našej web stránke stk-blatne.webnode.sk

Na tejto stránke je zverejnený kalendár uskutočnených a pripravovaných akcií v MKS.

 

 Vojtech Horváth

predseda STK Blatné

 

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode